2023 Hac Ön Kayıt

Ön Kayıt, Kura Çekimi Ve Hac İçin Kesin Kayıt Tarihleri ;

-Hac ibadetini yapmak üzere 2023 yılında kutsal topraklara gitmek için ilk defa kayıt yaptıracak hac yolcuları, hac ön kayıtlarını 05-26 Ocak 2023 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleştirebileceklerdir.

-2020 Yılında kuraya katıldığı halde kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adaylarımızın kayıt yenileme işlemleri 05 Ocak 2023 tarihinde, Diyanet İşleri Başkanlığınca otomatik olarak güncellenecektir.   

-2023 yılı hac kurasının 08 Mart 2023 Çarşamba günü saat 22:00'da çekilmesi,

-Hac kesin kayıtlarının 13 - 24 Mart 2023 tarihleri arasında yapılması,

-Yedek kayıtların ise 31 Ocak - 04 Nisan 2023 tarihleri arasında yapılması,

-2020 Yılında kesin kayıt hakkı elde edip, 65 yaş sınırı ve salgın şartları nedeni ile hacca gidemeyen hacı adaylarımız, 2023 yılı hac organizasyonunda ilk defa hacca müracaat eden veya kurada daha önce ismi çıkmayan bir hacı adayımız ile grup birlikteliği yaptığı takdirde kazanılan haklarını kaybedecekler ve tekrar kuraya girmek zorunda kalacaklardır.

Hac Ücretlerinin Yatırılması Hususunda ; 

-Ön kayıt ücretini yatırdığı halde süresi içerisinde müracaatını tamamlamayan hacı adaylarımızın müracaatları kabul edilmeyecektir.

Bu sebeple hacı adaylarımızın mağduriyet yaşamamaları için, hac müracaatlarını belirlenen süre içerisinde yapmaları önem arz etmektedir.

Hac Konaklama Türünün, ''Oda tercihli'' ve ''Otel'' Olarak İki Çeşit Yapılması;

-Hacı adaylarımız yapacakları tercihlerin kendileri için bağlayıcı olacağını ve daha sonra konaklama türü değişikliklerine izin verilmeyeceğini unutmamalıdırlar.

Bu sebeple müracaat eden hacı adaylarımızın konaklama türleri hakkında tercihlerini doğru bir şekilde yapmaları çok önemlidir.